מהי תוכנית אדריכלית?

תכנית אדריכלית היא שרטוט המציג בצורה גרפית מבנה תלת מימדי כזה או אחר. תכנית אדריכלית מסתייעת בסימנים מוסכמים בעולם האדריכלות ולרוב מבוצעת באמצעות תכנת מחשב מיוחדת המשמשת אדריכלים בעבודתם. תכנית אדריכלית עלולה להיראות מסובכת בקריאה של אדם לא מיומן, זאת בשל סימנים מסוימים המביעים אורך גובה עומק וצורות שונות, המסייעות בהעברת מבנה תלת מימדי אל צורה כתובה על דף נייר. בבניית בית, ישנם המתלבטים האם לשרטט תכנית אדריכלית בכוחות עצמם או לשכור את שירותיו של אדריכל. אנו כאן כדי לעזור לכם לעשות מעט סדר בדברים.

תוכנית אדריכלית לבית פרטי

כאשר נרצה לתכנן בית פרטי או ניתקל בתכנית אדריכלית לבית פרטי, פעמים רבות ניאלץ להתבונן לעומק על מנת להבין את התמונה וגם אז – קרוב לוודאי כי לא נבין את התמונה כולה. בשלב כזה, ייתכן והאפשרות הטובה ביותר תהיה שימוש בשירותיו של אדריכל על מנת לגשר בינינו לבין התכנית, שהיא הדרך בה משורטטים כיום בית ומבנים שונים. אדריכל הוא איש המקצוע אשר יידע להסביר לנו מה כל סימן מוסכם מביע ומהם הדגשים שיש לשים לב אליהם כאשר אנו מסתכלים על תכנית אדריכלית. למעשה, תכנית אדריכלית מציגה על כתב את הבית העתידי שלנו ועל כן, אדריכל יידע לעזור לנו בירידה לפרטים הקטנים כפי שהם באים לידי ביטוי בתכנית האדריכלית.

מהי החשיבות של כתיבת תוכנית אדריכלית בידי אדריכל?

1. ידע – אדריכל יודע כיצד להשתמש בתוכנה המקצועית ובסימנים המוסכמים לכתיבת תכנית.
2. נסיון – אדריכל הוא בעל נסיון בכתיבת תוכניות אדריכליות וזוהי עבודתו ועיסוקו העיקרי.
3. ליווי – אדריכל מעניק ערך מוסף של ליווי אישי וייעוץ. האדריכל יידע לציין דגשים מסוימים תוך ירידה לפרטים הקטנים בשרטוט שמולנו על מנת שלא נטעה בבנייה או קנייה של הבית.
4. תמחור – אדריכל לרוב משתמש בתכנית אדריכלית כמעין חוזה בינו לבין שוכרי שירותיו ועל כן יידע כיצד לתמחר נכון תכנית אדריכל/ית כזו או אחרת.

תכנית אדריכלית בידי אדריכל מנוסה – צעד נכון בדרך לבית חלומותיך!