בניית בית פרטי

בניית בית פרטי היא הליך ארוך ומורכב. הוא כרוך בשילוב כוחות של מספר לא מבוטל של אנשי מקצוע שונים. אספנו בשבילכם את השלבים החשובים והעיקריים שכל אדם שבונה בית פרטי חייב להכיר.

שלב א’ – היתרים

בשלב הראשון של בניית בית פרטי יש צורך בהיתרים רשמיים לבנייה. חשוב לוודא שהשטח שעליו בונים אכן מאושר לבנייה, ולקבל היתרים מן העירייה או הרשות המקומית על כל התוכניות של הבנייה. חשוב להגיש לעירייה תוכניות מפורטות ומעודכנות, על מנת לקבל את ההיתרים במהירות רבה יותר. כמובן, חשוב שהתוכניות תהיינה צמודות לחוק, מה שיאפשר קבלת היתרים ללא צורך בשינויים מהותיים בתכנית. קבלת ההיתרים מן העיריה עלולה לארוך זמן, לעיתים מספר שבועות ואף יותר – כך שמומלץ להיערך מראש לתקופה זו, ולא לתכנן את תחילת הבנייה בפועל באופן מידי.

שלב ב’ – שלד

השלב הבא הוא בניית השלד של הבית. היסודות, העמודים, הקירות, הרצפות והתקרות, הכנות לפתחים כמו חלונות ודלתות, והכנות נוספות לשלבים הבאים. בניית השלד היא חלק חשוב ומהותי מאד בבניית הבית, משום שזהו השלב אשר מבטיח את היציבות של הבית כולו. את השלב של בניית השלד חשוב לעשות תחת ייעוץ וליווי של הנדסאי בניין, וכמובן לעקוב אחר תכניות הבנייה, ולוודא שהשלד נבנה בצורה הנכונה, כפי שנדרש. שלב הבנייה של השלד הוא השלב העיקרי והמרכזי בבניית הבית. הוא זה אשר יקבע את יציבותו של הבית, את המראה הכללי שלו ואת המיקום המדויק שלו, ולכן חשוב להשקיע בו.

שלב ג’ – אינסטלציה וסניטציה

לאחר בניית השלד, ניתן להתחיל למקם בתוך הבית את החלקים הנוספים החשובים. השלב הבא כולל את כל מערכת האינסטלציה והסניטציה בבית. משמעות הדבר היא כמובן, התקנה של צנרת מים וביוב בבית, ולאחר מכן התקנה של הכלים הסניטריים הדרושים בבית: כיורים, ברזים, אמבטיות, אסלות, מקלחונים וכל פריט סניטציה אחר שבו אתם מעוניינים. חשוב לבצע את כל ההתקנות הללו על ידי אינסטלטור מקצועי ומומחה, בעל ניסיון בהתקנות, על מנת לוודא שכל ההתקנות נעשות בצורה תקנית ואיכותית, ללא נזילות, וכמובן מחומרים חדשים ותקינים. הקפדה על עבודה איכותית תמנע בעיות אינסטלציה בהמשך הדרך – כאשר התיקון כבר ידרוש עבודה משמעותית, יקרה ומלכלכת.

שלב ד’ – חשמל, תאורה ותקשורת

החלק הבא של בניית בית פרטי הוא התקנת מערכות התאורה בבית: מערכת החשמל הכללית של הבית, גופי התאורה השונים בחדרי הבית וגם קווי טלפון וקווי תקשורת אחרים, על פי הצורך. כאשר בונים בית פרטי, ניתן לתכנן באופן עצמאי את המיקום של כל חלקיה של מערכת החשמל: מיקומם של השקעים בדירה, וכן של שקעי הטלפון, מיקומם של המתגים, סוגי גופי התאורה, עומס החשמל הדרוש בדירה וכן הלאה. תכנון וביצוע נכונים של מערכת החשמל מאפשרת לכם להכניס אל הבית את כל מוצרי החשמל שאתם מעוניינים בהם, מבלי לחשוש מנפילות מתח או ממיקום לא נוח של השקעים. על מנת להגיע לתוצאות איכותיות, חשוב לבצע את העבודות הללו על ידי חשמלאי מנוסה ומקצועי, אשר יבצע את כל ההתקנות הנדרשות בצורה מקצועית ואיכותית. חשוב לזכור למקם את לוח החשמל במקום זמין אך מוגן בבית, ולהתאים את גופי התאורה השונים לצרכים של הבית, על מנת ליהנות מתאורה בהירה ונעימה שתשרת היטב את בני הבית. כך גם מבחינת התקשורת: חשוב למקם את קווי הטלפון בחדרים המתאימים, על מנת לאפשר שימוש נוח בטלפון ובאינטרנט כרצוי.

שלב ה’ – טיח, צבע וחיפויים

שלב זה הוא השלב הכמעט אחרון: שלב הגימורים. בשלב זה יש לסיים את הנחת הטיח על הקירות, החיצוניים והפנימיים כאחד, לצבוע את קירות הבית בצבע הרצוי ולחפות את הקירות על פי הצורך. חיפויי קירות יכולים להתבצע הן בחלק החיצוני של הבית: כדוגמת האבן הירושלמית, והן בחלק הפנימי של הבית – לרוב באריחי קרמיקה אשר מיועדים לחדרים הרטובים של הבית: המטבח, חדר האמבטיה והשירותים. חשוב מאד לבצע שלב זה בצורה מקצועית, משום שהוא מעניק את ההגנה החיצונית האחרונה למבנה. הטיח והחיפויים מבטיחים את שלמות המבנה ואת המראה שלו, והצבע מעניק לו את המראה הסופי, כפי שהחלטתם לעצב את הבית. כמובן, בשלב זה ניתן להוסיף צביעה אמנותית של הקירות, מדבקות קיר וכל תוספת אחרת שאתם מעוניינים בה. גם בשלב זה, חשוב מאד להשתמש בחומרי גלם איכותיים: טיח איכותי, צבע המתאים לקירות, וחיפויים איכותיים המודבקים באמצעות דבק חזק ויציב. בצורה זו ניתן להעניק לבית את המראה הסופי היפהפה שלו, וליהנות מבית מושלם.

שלב ו’ – איטום

את שלב האיטום הותרנו לסוף, אך הוא אינו באמת השלב האחרון בבנייה. האיטום צריך להיעשות בכל שלבי הבנייה, החל מבניית השלד ועד לגימורים. חשוב מאד לוודא שהמבנה אטום היטב, וכולל איטום נכון של גג הבית והמרפסות, איטום יסודי של הדלתות והחלונות, איטום מקצועי של מערכת האינסטלציה, של האמבטיה והכיורים וכן הלאה. כל נקודת תורפה שדרכה יכולים מים לחדור אל המבנה או אל תוך הבית, צריכה להיות אטומה בצורה מקצועית, על ידי מומחה לאיטום.

ליצירת קשר – 072-330-1435