אריחים לריצוף – איך בוחרים?

ריצוף הבית הוא אחד השלבים החשובים בבנייה ובעיצוב של בית החלומות שלכם. לרוב הוא יקבע את הסגנון של העיצוב וישפיע על עיצוב הפנים ובחירת הרהיטים. חשיבותם של האריחים וההשקעה המחשבתית בבחירה בהם רלוונטית גם ברמה פרקטית וגם ברמה העיצובית. כל מה שרציתם לדעת על בחירת אריחים לריצוף – כאן לפניכם.

מדריך לבחירת אריחים לריצוף

כיוון שאריחים לריצוף יוצרים את הבסיס העיצובי של הבית נייחס חשיבות למספר מאפיינים. נבדוק את איכות האריחים, הן מבחינת הפרקטיות שלהם, וכמובן מבחינת העיצוב שלהם. בכל סוג של ריצוף, מומלץ לבחור באריחים מחברה ידועה ובעלת שם, ולוודא שמדובר באריחים חזקים ויציבים שאינם נשחקים בקלות. קיימות 3 קבוצות עיקריות של אריחים לריצוף. אריחי קרמיקה, אריחי גאניט פורצלן וריצוף מאבן טבעית

ריצוף קרמיקה

מומלץ מאד לבחור ריצוף שקל לנקותו ואריחי קרמיקה הם האריחים המתאימים והנפוצים ביותר. הם נאים, מעוצבים מגיעים במגוון אדיר של דוגמאות והם קלים מאד לניקוי. הפרקטיקה חשובה במיוחד בבתים שיש בהם ילדים, וכן במקומות שנוטים להתלכלך לעיתים תכופות ולכן דרגת השחיקה הגבוהה שלהם הופכת אותם למתאימים למקומות “קשים” כמו מטבחים, מסעדות וכדומה. כיום ניתן למצוא מגוון סוגים של אריחי קרמיקה לריצוף אשר משלבים איכות, עיצוב ופרקטיקה, הם זולים זמינים אבל נחשבים פשוטים.

גרניט פורצלן

אריחי הגרניט פורצלן הם בעצם סוג של אריחי קרמיקה מחוזקת ועמידה לשנים רבות הפופולריים ביותר עקב דרגת השחיקה הגבוהה שלהם (5-7). המגוון של אריחי גרניט פורצלן לריצוף מצומצם באופן יחסי לקרמיקה אך עדיין ניתן למצוא לא מעט דגמים שיתאימו לטעם העיצובי של רובנו.

ריצוף אבן טבעית

בעוד אריחי הקרמיקה וגרניט הפורצלן הן למעשה אריחים “מלאכותיים” מקורו של הריצוף הטבעי הוא באבנים הנחצבות ממעמקי האדמה. אין תחליף למראה המדהים של ריצוף אבן טבעית (שיש, צפחה, חלילה ועוד…) אך המחיר בהתאם ונדרשת תחזוקה קבועה של הרצפה.

עיצוב

עיצוב רצפת הבית הוא כר פורה לדמיון וליצירתיות. ניתן למצוא אריחים לריצוף בשלל צבעים וגוונים, כמו גם אריחים מודפסים או מדוגמים. ניתן לבחור באריחים קטנים או גדולים, לשלב אבני פסיפס קטנות בריצוף, או לגוון בצורת הריצוף ובצורת ההנחה שלו – בקווים ישרים או באלכסון. המגוון בשוק עצום, וכל מה שצריך לעשות הוא לגשת לחנויות המתמחות באריחים לריצוף, ולבחור את הדוגמא הרצויה.