בחירת פרקט – כל הסוגים לבחירתכם!

אחד החלקים החשובים בעיצוב הבית הוא השלב של בחירת פרקט. בשנים האחרונות הפכה רצפת פרקט לטרנד עיצובי מבוקש. אם בעבר היו נוהגים לחפות חדרים בודדים בפרקט, כיום ניתן לראות בתים שלמים בהם מככב הפרקט. לרצפת פרקט ישנם יתרונות רבים, כמו הרכות של הרצפה, החום שלה, המראה המעוצב שלה והסגנון החמים שהיא משרה מסביב. כאשר מחליטים לרכוש רצפת פרקט, כדאי להכיר את הסוגים, כדי לבחור נכון.

בחירת פרקט על פי סוגי פרקט

פרקט גושני

קיימים כיום שלושה סוגים עיקריים של פרקט. פרקט גושני הינו הסוג היוקרתי ביותר מבינהם. סוג פרקט זה הוא היקר ביותר, ועשוי מעץ מלא טבעי. בשלב של בחירת פרקט מסוג זה, רבים מעדיפים את המראה היוקרתי שלו, אולם כדאי להכיר גם את החסרונות שלו. מחירו של פרקט זה הוא יקר ויש לקחת זאת בחשבון בתקציב הכללי, התחזוקה שלו מורכבת והוא אינו עמיד למים. ולמרות זאת, כדאי לדעת כי אם הפרקט הזה נשחק או נשרט, ניתן ללטש אותו ולהשיב לו את המראה הטבעי שלו.

פרקט רב שכבתי

זהו פרקט העשוי מעץ טבעי, אך בנוי בשכבות, כאשר כל שכבה מורכבת מסוג אחר של עץ. השכבה העליונה והתחתונה עשויות מעץ מלא וחזק במיוחד, בעוד שהשכבות הפנימיות עשויות מסוגי עץ פשוטים יותר. בחירת פרקט מסוג זה מעניקה שילוב של סוגי העץ אשר יוצר רצפה יציבה וחזקה, במחיר זול משמעותית מפרקט גושני. עם זאת, בדרך כלל גם פרקט רב שכבתי אינו עמיד במים.

פרקט למינציה

הסוג השלישי והנפוץ ביותר הוא פרקט למינציה. פרקט זה עשוי מחומרים סינטטיים ולא מעץ טבעי, אך מראהו יוקרתי ודומה מאד לעץ. בחירת פרקט מסוג זה מאפשרת לתחזק אותו בקלות, להתקין אותו בקלות ומחירו נחשב לזול ביותר מבין כל סוגי הפרקט.

אז איזה פרקט הכי מתאים לכם? פנו אלינו לייעוץ ולהתאמה של הפרקט הטוב ביותר עבורכם.