כלים סניטריים

כלים סניטריים הם כל אותם כלים אשר משמשים אותנו להיגיינה וניקיון: ברזים, כיורים, אמבטיות, מקלחונים, אסלות וכן הלאה. כאשר בונים או מעצבים בית, אחד החלקים החשובים בתכנון הוא הבחירה של כלים סניטריים מתאימים. איך יודעים כיצד לבחור כלים סניטריים?

איך בוחרים כלים סניטריים?

ברזים

כדאי לבחור ברזים נוחים לשימוש. במטבחים, מומלץ לבחור בברזים נשלפים, אשר מקלים על הניקיון של המטבח. בחדר האמבטיה, חשוב לבחור בברז נוח לשימוש, שאינו נמוך מידי.

כיורי מטבח

מומלץ לבחור בכירים גדולים ככל שהמטבח מאפשר. כיורים גדולים מאפשרים סידור נוח של הכלים בכיור, ורחצה נוחה במיוחד. בנוסף, מומלץ לבחור כיורים במבנה רבוע ככל האפשר, על פני מבנה מלבני שהוא נוח פחות לשימוש.

כיורי אמבטיה

כיורי אמבטיה יכולים להגיע במגוון עיצובים, כולל כיורים מונחים, המוגבהים מגובה השיש. מומלץ לבחור את הכיור בהתאם לסוג השימוש הנפוץ, לתדירות השימוש וכן הלאה, וכמובן להתאים אותו לעיצוב של חדר האמבטיה כולו.

אמבטיות

אמבטיות מגיעות בעשרות עיצובים, החל מאמבטיות עומדות בסגנון רטרו, ועד אמבטיות קרמיקה מובנות בקיר. ישנן אמבטיות ישיבה קטנות, שמתאימות מאד לשימוש עם ילדים, וישנן, כמובן, אמבטיות ג’קוזי מפנקות. הבחירה צריכה להיעשות על פי האפשרויות הטכניות בשטח, והצרכים של בני הבית.

אסלות

כמו אמבטיות, גם אסלות ניתן להשיג במגוון עיצובים ורמות מחיר. כמו בכל קנייה חשוב לבחור במוצר בעל תו תקן שיבטיח לנו שימוש בראש שקט להרבה שנים. ניתן לבחור בין אסלות עומדות לאסלות סמויות, בהתאם לתקציב ולעיצוב.